Walczymy o Prawa Twoich Dzieci

Edytowano: 25.03.2020

Dziś nie było artykułu merytorycznego, ponieważ wszystkie siły skierowaliśmy do walki o Prawa Dzieci. Dzięki pracy wielu prawników, powiadomione zostały media, najważniejsi Rzecznicy – Praw Dziecka, Praw Obywatela, Praw Pacjenta oraz Fundacje. Informacje, apele i wiadomości zostały przesłane do milionów użytkowników w mediach społecznościowych. Dlaczego?

Ponieważ małe dzieci potrzebują opieki rodziców w szpitalach, a w ramach ograniczeń związanych z epidemią część szpitali uniemożliwia pozostanie rodzica z dzieckiem (nawet jeżeli zadeklaruje, że zostaje na cały czas choroby i nigdzie nie wyjdzie). Jedna pielęgniarka na wielu (obecnie baaaaaardzo wielu) pacjentów nie da rady opiekować się małymi dziećmi – maluchami z wenflonami, szwami, w maskach tlenowych, płaczącymi, gorączkującymi, biegającymi, i po prostu zagubionymi.

Żeby zapewnić im bezpieczeństwo – dzieci trzeba będzie unieruchamiać, kneblować, wiązać, ogłupiać lekami. W mojej ocenie nie jest normalne, to nie są środki do walki z epidemią – w mojej ocenie należy nazwać rzeczy po imieniu – to będą tortury. Praktyki zakazane w całym cywilizowanym świecie nie tylko w trakcie epidemii, ale nawet w stanie wojny.

W większości zakłady i firmy pracują – żeby gospodarka się nie załamała. Nawet jeżeli będą ograniczenia przemieszczania – do pracy dojechać nam wolno. Pieniądze są ważne. Takie z nas odpowiedzialne społeczeństwo.

I to samo odpowiedzialne społeczeństwo zgodzi się na wiązanie dzieci do łóżek?

Dziecko może trafić do szpitala z różnych przyczyn. Może złamać rękę. Może mieć atak wyrostka. Może potrzebować szycia. Może wreszcie mieć koronawirusa.

Czy w twojej ankiecie zgodzisz się żeby zostało związane i zakneblowane dla jego / jej bezpieczeństwa?
Czy zapoznałeś się z pouczeniem, że szpital nie ponosi odpowiedzialności za traumy, obtarcia, siniaki i choroby psychiczne?

P.S. to nie dzieje się gdzieś daleko za biegunem północnym. To nie dzieje się w Chinach ani we Włoszech. To dzieje się w Bydgoszczy. Link do oficjalnej strony szpitala https://www.wsd.org.pl/aktualnosci-szpitala

Jeżeli nie zareagujesz u Ciebie w mieście to też może się wydarzyć.

APEL do ministra zdrowia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę tutaj:

https://fdds.pl/apel-do-ministra-zdrowia-w-sprawie-zapewnienia-dzieciom-opieki-rodzicow-podczas-pobytu-szpitalu-takze-w-stanie-epidemii/?fbclid=IwAR29Wb-Dml_4q4KriGAydSyIJn7g7Io8Y5dVFOMXNvlkvpRoCaCs2uQojxQ

Nowe informacje

Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Wojewoda, Minister… Coraz więcej osób reaguje na nasze zgłoszenia i zaczyna walczyć o prawa dzieci. Poniżej zrzuty oficjalnych informacji: